f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Kitesurfing Egypt El Gouna
Objevte ten nejlepší

Kite spot

Kite spot

/ per person
(0 Reviews)

Spot Kite El Gouna – Egypt je součástí kitesurfingové stanice Red Sea Zone. Kitová základna i naše kite škola je v provozu 365 dní v roce. Nacházíme se vedle krásné Mariny a jen pár minut od centra města El Gouny. Teplota vzduchu zřídka kdy klesne pod 25 stupňů a roční statistika přesahuje 70 % dnů s větrem.

 

Zamilujete se do každodenního slunečného počasí, křišťálově modrého moře, mělké vody a konstantního větru.

 

Spot Kite El Gouna nabízí jedinečné místo pro kiteboarding s hladkou, mělkou vodou a stabilními větrnými podmínkami. Snadno se postavíte i v nejhlubších částech laguny, pokud i tak nastanou potíže, je zde neustále k dispozici člun, který je připraven vyrazit. Díky mělké vodě a směru větru je také spot Kite El Gouna nejbezpečnější místo pro vodní sport kitesurfing a kurzy kitesurfingu pro začátečníky.

 

V závětří stanice při vstupu na pláž je místo na přípravu kitů, samotná pláž je velmi rozlehlá, tudíž je zde mnoho místa pro startování a přistávání kitů. Náš spot má také velkou výhodu v tom, že nebývá přeplněný jako ostatní, takže i začátečníci se mohou cítit v bezpečí. Stanice nabízí kompletní zázemí pro kitery i rodiny s dětmi.

Najdete zde:
  • velkou chill zónu s lehátky a hamakami
  • restauraci s mnoha stoly jak ve stínu, tak na slunci (snídaně, obědy, večeře)
  • recepci, která je součástí malého kite obchodu, kde najdete vše od opalovacích krému až po kite vybavení
  • skříňky na úschovu vašich cenností a převlékárny
  • WC a venkovní sprchy se studenou nebo teplou vodou
  • masáže
  • dětské hřiště
  • kurt na beach volejbal
  • místo na nafukovaní kitů
  • opravna kitů
Kitesurfing Kite El Gouna

Popis

1

Vítr a počasí

Podmínky ke kitování jsou naprosto bezkonkurenční. Věřte nám - Kite El Gouna nabízí nejlepší kitesurfingový spot blízko Evropy!

Naše lokalita se nachází v intertropickém pásmu se stálým větrem. Ty jsou dále zesíleny vlivem Venturiho efektu, který se tvoří mezi horami a ostrovy v moři. Vítr se v této oblasti stlačuje a následkem toho zesiluje. Dalším faktorem je rozdíl teplot mezi vodou a pevninou, tento jev nazývaný termální vítr také způsobuje zesílení větru.

Téměř neustále zde fouká příjemný a bezpečný boční vítr neboli side-onshore. Tento směr větru je jedním z nejbezpečnějších, protože vám vždy umožní návrat na břeh a nestahuje vás směrem od pláže.

Díky všem těmto faktorům je vítr velmi konstantní, s nárazovým větrem se zde setkáte jen zřídka.

Průměrná síla větru se V El Gouně pohybuje kolem 14 - 17 uzlů, ale je i mnoho dní, kdy fouká přes 20 uzlů. Využijeme u nás tedy široké spektrum velikostí kitů, od malých 6-7m až po velké 13-17m.

Hlavní sezóna, tedy dny s nejvyšší statistikou větru a příjemným počasím je na podzim (září až konec listopadu) a na jaře (březen až konec června). Na jaře a na podzim se jezdí bez neoprenu, nebo pouze v krátkém. Teploty v tomto ročním období jsou příjemné, srovnatelné s evropským létem.

V zimě (prosinec až únor) není vítr tak stabilní jako po zbytek roku. Teploty vzduchu jsou přes den stále kolem 20 stupňů, ale jakmile zapadne slunce, ochladí se. V letních měsících je stále skvělý vítr, jen s menší statistikou. Léto je tady opravdu horké, takže ve vodě můžete strávit hodiny.
2

Voda

Naše místo je ideální pro kitesurfaře všech úrovní. Začátečníci ocení rozlehlou 500 metrů dlouhou mělčinu, která vytváří ideální podmínky pro bezpečný, rychlý a pohodlný kite kurz.

Pokročilejší jezdci se mohou na rovné, nezvlněné laguně učit mnohem snadněji nové triky. Hluboká voda je oddělena živým útesem, který se dá přejet a vydat se na výlet nebo se jen projet na menších vlnách. V laguně je 3-10 metrů široký pás mrtvého útesu označený žlutými bójkami, může se přes něj bez problému přejíždět pokud není extrémně velký odliv. Na našich kurzech se raději se studenty držíme od korálů dál, aby nedošlo ke zranění a vy se cítili naprosto v bezpečí.

Stejně jako na každém místě v Egyptě, i na tom našem se projevují přílivy a odlivy. Během jednoho dne jsou dva nízké stavy vody - odliv a dva vysoké stavy vody - příliv. Celý cyklus od přílivu do odlivu trvá šest hodin. Každých 24 hodin se čas přílivu a odlivu posouvá zhruba o 40 minut, takže podmínky se neustále trochu mění. V letních měsících je velký rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším stavem vody a podle toho se také kalkuluje, kdy je nejvhodnější doba jít na lekci s instruktorem. V zimě, na jaře a na podzim není rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším stavem vody tak velký jako v létě.

Měj přehled o každém novém článku na blogu.

You don't have permission to register