f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
El Gouna Uvod 1
Neazepomenutelná

El Gouna

El gouna

El Gouna je luxusní turistický komplex s bohatou nabídkou vyžití, hotelů a dalších služeb té nejvyšší kvality v celém Egyptě. Letovisko bylo založeno už v roce 1989.
Nachází se 20 kilometrů severně od Hurghady a má 10 kilometrů dlouhé pobřeží Rudého moře. Městečko má vlastní vyspělou infrastrukturu a najdete zde téměř vše od obchodů, kaváren, restaurací, mnoho hotelových řetězců až po elektrárny, odsolovací zařízení vody, golfové hřiště, malé soukromé letiště, nemocnice, školu, banky, lékárny, směnárny, atd. Je také hostitelským městem filmového festivalu El Gouna, kam se sjíždí i známé hvězdy.

Celé městečko je velmi čisté, ekologické, klidné a plné krásné zeleně. El Gouna v překladu z arabštiny znamená “laguna”, což vystihuje její výstavbu s mnoha umělými lagunami a kanály přímo spojené s mořem. Laguny se rozprostírají po celém městě, jsou obklopeny hotely a domy s vlastními plážemi. Mnohé ostrůvky jsou pospojovány spoustou kamenných mostů. Po kanálech jezdí malé loďky převážející turisty, proto bývá El Gouna nazývána egyptskými Benátkami. Ve spojení s vysokým standardem je nutné počítat s vyššími cenami, než na jaké jsou turisté zvyklí z Hurghady nebo dalších egyptských letovisek. Obchodníci jsou také více přizpůsobení zdejšímu prostředí, takže nečekejte smlouvání či obtěžování, jak to můžete znát ze zbytku Egypta.

El Gouna je rájem pro vodní sporty, jako je potápění, windsurfing, kiteboarding, vodní lyžování, paddleboarding a šnorchlování. Pláže jsou zde velmi dobře udržované a podmínky pro kiteboarding naprosto vynikající.

Co v El Gouně najdete?

Možností a míst je v El Gouně nespočet a zde jsou hlavní trháky.

Abydos Marina, Stará Marina

Golfové hřiště El Gouna

Malé muzeum (90 exponátů)

Malé akvárium

Abu Tig Marina, Nová Marina

Motokárová dráha

Kurty na tenis a padel tenis

Kurty na squash

Downtown, Tamr Henna Square

Koňské stáje

Fotbalový stadion

Informace o cestování do El Gouny

Velkou výhodu cestování do El Gouny představuje její dostupnost pro evropské země. Z České republiky jsou to pouhé 4 hodiny letu, bez mezipřistání, přičemž následný transfer z letiště v Hurghadě do El Gouny trvá 30 minut. Nepotřebujete žádné očkování, stačí vám platný cestovní pas (minimálně 6 měsíců). Pro vstup do země je potřeba vízum, které ale bez problémů dostanete na letišti v Hurghadě za 25 USD. Měna je zde Egyptská libra (EGP).

Co se týče bezpečnosti, země je stabilizovaná a nehrozí zde žádné nebezpečí. El Gouna je uzavřené město, do kterého se dostanete jen přes dvě brány. Bezpečnost je tady na velmi vysoké úrovni.

Cestovat se zde dá celoročně, ale za hlavní sezónu je považován březen až květen a září až listopad, kde se průměrná teplota pohybuje mezi 26 °C a 30 °C. V letních měsících teploty stoupají až ke 35 °C, pro kitery jsou tyto vysoké teploty snesitelné díky času strávenému na vodě a vlhkému větru. Sami máme vyzkoušeno, že i zimní měsíce jsou zde úžasné a dají se tak zde strávit krásné Vánoce a Nový rok. Teploty se drží stále nad 20 °C, některé dny vyšplhají i na 25 °C, také teplota vody má stále nad 20 °C.

Měj přehled o každém novém článku na blogu.

You don't have permission to register