f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Pro koho je kite vhodný Kitesurfing Kite El Gouna

Kitesurfing pro ženy, muže i děti

Kitesurfing pro ženy, muže i děti

Kiteboarding je bezpochyby velice atraktivní extrémní sport, který vypadá úžasně a dokáže být velice návykový.

Často slýcháme “Já vůbec nerozumím větru, to se nemůžu naučit, bojím se co mi kit udělá, nezvládnu kit udržet….”.
Tyhle myšlenky pravděpodobně projdou spoustě lidem hlavou, nicméně opak je pravdou. Jakkoliv náročně a nebezpečně tento sport může vypadat, realita je taková, že každý kdo projde kurzem může za pár dní jezdit a užívat si čas strávený na vodě.

“Neexistuje žádná věková hranice pro učení kiteboardingu.”

Ve skutečnosti se tomuto sportu věnují a užívají si ho děti, dospělí stejně jako i senioři.

Jaké jsou potřebné dovednosti?

Základní dovedností, aby jste mohli začít s kitováním je schopnost plavat. Všechny další dovednosti, které potřebujete, se naučíte s kvalifikovaným instruktorem. Výuka od profesionálního instruktora vám zajistí nejen to, že se naučíte základy kiteboardingu, ale naučíte se je správně a bezpečně a to je nejdůležitější.

Většina lidí potřebuje 10–12 hodin než se samostatně a kontrolovaně rozjedou.

Pokud máte zkušenosti s jakýmikoli jinými větrnými sporty jako je windsurfing nebo plachtění, může vám pomoci rychleji pochopit teorii létání s kitem za použití větru. Stejně tak pro wakeboardisty a snowboardisty bude o něco jednodušší se postavit na prkno a jet. Ve srovnání s těmito dvěma sporty je ale postoj jezdce odlišný, protože většinu času se na kiteboardu hraní. Nicméně to nejpodstatnější se odehrává ve vzduchu s kitem, a proto je nejdůležitější se seznámit s jeho ovládáním.

Kita máte připnutého k trapézu, který je okolo vašeho trupu v úrovni beder, tudíž není potřeba vyvíjet sílu. Kiteboarding je ale stále sport, proto je samozdřejmě pro vás samotné lepší, když máte alespoň základní fyzické schopnosti. V zásadě jde o vaši rovnováhu, aerobní kondici a umět zapojit vaše tělo, tak aby jste i snížili pravděpodobnost zranění.

Za nás je zásadní schopností udržovat chladnou hlavu, být trpělivý a optimistický. Sami uvidíte, že s úsměvem jde vše lépe.

 

Mohu přijet na kurz s celou rodinou, i s dětmi?

Moderní kiteboardingové vybavení je opravdu bezpečné a zdokonalují se výukové programy, a proto se ho mohou učit všichni bez ohledu na věk nebo třeba i váhu. I když jste starší, můžete postupovat pomalu a obezřetně a zajistit si tak bezpečnou jízdu.

Doporučení organizace IKO je, že děti by měly mít alespoň 30 kg a nebýt mladší 8 let, aby mohly začít. S tímto tvrzením naprosto souhlasíme, je totiž pravděpodobné, že pod touto váhou nebudou schopni držet vodu pod nohama, nemusí mít motorické dovednosti a pozornost. Jakmile jsou dostatečně probrána bezpečnostní témata, děti se obecně učí rychleji než dospělí.

Kiteboarding je na jednu stranu individuální sport, ale nepochybně je spojen i s lifestylem a podobně smýšlející komunitou lidí a i mimo čas na vodě spolu zažívají hezké chvíle. Stejně tak se věk nerozlišuje mezi samotnými kitery a každý se bere jako člen. Vzít tedy svoji rodinu na kitový kurz je určitě dobrá volba a zažijete tak spolu spoustu nezapomenutelných zážitků.

You don't have permission to register