f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Proč si nás získal kiteboarding

Proč si nás získal kiteboarding

Proč si nás získal kiteboarding

Tento krásný sport nás fascinoval už před mnoha lety, když jsme s ním začínali. V České republice se tehdy o kiteboardingu nějak zvlášť nevědělo a komunita kiterů byla opravdu malá.

Hlavním problémem byly špatné podmínky v Čr k tomu, aby jsme se kiteboardingu mohli plně věnovat. Samozřejmě jsme vyzkoušeli české rybníky a přehrady, ale co si budeme povídat, většinou špatná kvalita vody a často nestálý vítr. Pokud zrovna foukne a trefíte se do letních měsíců máte štěstí. 🙂

Měli jsme jasno, že se tomuto sportu chceme věnovat a zároveň cestovat a čím více jsme zažívali krásné chvíle na našich kitových dovolených, tím více času jsme tam chtěli trávit. Nakonec všechny body na našem seznamu toho, co v životě si přejeme měli jediný cíl, a to užívat si život naplno, poznávat, cestovat, sportovat, zdravě žít a samozřejmě kitovat.

“Otevřít si tedy vlastní kitovou školu byl náš splněný sen.”

El Gouna nám přinesla dobré přátele, bez kterých by to těžko šlo a tak jsme společně tento sen mohli uskutečnit. Náš hlavní tým je složený z pěti členů plus naši instruktoři. Nikdo z nás nebere tento projekt jako hlavní zdroj příjmu, ale jako něco co děláme opravdu rádi, s láskou a naší vizí je dělat lidi kolem šťastné a nabídnout jim tu nejlepší službu.

Hlavní důvody proč si nás kiteboarding získal?

Cestování je mnohem zábavnější

Na cestování jsme byli vždy závislí a po spojení s kitováním dostaly naše dovolené úplně jiný rozměr.

Získáte nové přátele a rychleji poznáte destinaci

Každý den jste v kontaktu se stejnými lidmi, většinou podobně smýšlejícími jako vy a se společným tématem kiteboarding, proto je velmi jednoduché se spřátelit a společně pak například večer zajít na večeři na místo, které vám ostatní doporučí.
Oproti surfingu, kde surfaři bojují mezi sebou o každou vlnu, je tato komunita opravdu velmi přátelská.

Pohyb pro tělo bez ohledu na věk

Neustále jste v pohybu a zapojujete celé vaše tělo a přitom si to vlastně ani neuvědomujete. Navíc pokud už skáčete, skvěle zapojíte i vaše břišní svaly. To nejlepší na tom všem je to, že tento sport můžete dělat i ve stáří, samozřejmě jste na sebe opatrnější, ale pořád si můžete užívat tu svobodnou jízdu.

Pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu

Celý den trávit na čerstvém vzduchu ve vodě nebo pod palmami v příjemné a přátelské atmosféře bez městského ruchu je prostě blahodárné. Ze všech těch endorfinů a adrenalinu proudící vaším tělem budete zářit štěstím, bude se vám skvěle spát, nabijete vaše tělo a díky tomu budete následně produktivnější i v práci.

Žít okamžikem, pozitivní myšlení

Od momentu co nastartujete kite až po dobu co ho přistanete vůbec na nic nemyslíte, všechny starosti jdou stranou a vy žijete jen daným okamžikem. Je to určitý typ meditace naší mysli a to bude i důvodem proč většina kiterů, se kterými jsme se setkali jsou uvolnění, bezkonfliktní a přátelští lidé.

Rozmanitost a posouvání svých hranic

V tomto sportu je tolik rozmanitosti a můžete pokračovat stále dál ve svém pokroku. Můžete si užívat jen samotnou jízdu oceánem s dechberoucím výhledem, dělat všechny možné triky, skákat vysoko jak to jen jde, vyměnit board za surfové prkno a jednou vyjet třeba i do vln.

You don't have permission to register